Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Torna: Egyéniben és csapatban is címvédés a nőknél

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2019-10-25 21:48:00

Az Európa-bajnoki ezüstérmes Kovács Zsófia nyerte a Mesterfokú bajnokság egyéni összetett versenyét, a csapatbajnok pedig a Postás SE „A” együttese lett a tornászok győri szuper csb-jén.

A háromnapos megmérettetés első napján a szuper csapatbajnokság második fordulóját és a Mesterfokú bajnokság egyéni összetett versenyét rendezték meg a győri Olimpiai sportparkban. A női mezőnyben mind a csb-n, mind egyéni összetettben címvédés történt. A csapatversenyben a Bácskay Csenge, Székely Zója, Al-Salty Dália, Péter Sára, Angelina Radivilova összeállításban szereplő Postás SE „A” csapata szerezte meg az aranyérmet 305.100 ponttal, miután a győri második fordulóban is diadalmaskodott. Az ezüstérem a Kovács Zsófia, Mayer Gréta, Böszörményi Csilla, Bolya Sára, Czifra Bettina alkotta Dunaferr SE csapatáé lett (298.200 pont). A harmadik pozíció a Böczögő Dorina, Schermann Bianka, Sági Inez, Shumeiko Katharina, Szmirnov Anna alkotta MTK-Budapestnek jutott, pontszámuk 294.200 pont.

A Mesterfokú bajnokság pénteki napján az egyéni összetett versenyt rendezték, amely egyben selejtező is volt a szombati és vasárnapi szerenkénti döntőkre. A tavalyi évhez hasonlóan, a Dunaferr SE Európa-bajnoki ezüstérmes tornásza, Kovács Zsófia lett a mester. Az olimpikon ráadásul a talaj kivételével valamennyi szeren a legmagasabb pontszámot kapta (ugrás:13.800, felemáskorlát 13.900, gerenda 13.700), összpontszáma pedig 54.100 lett. A szintén olimpikon - az MTK-Budapest tornásza- Böczögő Dorina állhatott a dobogó második fokára 50.500 ponttal, míg a nagy visszatérő, a TC Békéscsaba legjobbja, Makra Noémi (50.400) lett a harmadik.

A Mesterfokú bajnokság szombaton 11 órától folytatódik a szerenkénti döntők első napjával.

Kovács Zsófia:
Nagy öröm számomra, hogy sikerült megvédenem a tavaly megszerzett egyéni összetett bajnoki címet. Különösen fontos volt, hogy jó gyakorlatot mutassak be gerendán, hiszen ez az olimpiai kvalifikációs világbajnokságon nem úgy sikerült, ahogy szerettem volna, de most ezen a szerein is bejutottam a döntőbe.
Péter Sára:
Hosszú volt a szezon, de jól esett a versenyzés, és örülök a csapatbajnoki címnek. Sikerült a felkészülés, igazi csapatként viselkedtünk, bíztattuk egymást és arra törekedtünk, hogy minél kevesebb hibával, de biztosan tornázzunk. Ennek eredménye az aranyérem.