Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Torna: Kovács és Kardos a mester, a Postás és a BHSE csapatbajnok

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2018-11-16 21:11:37

Megkezdődött a tornászok Mesterfokú bajnoksága és kihirdették a csapatbajnokokat. A női mezőnyben a Dunaferr SE színeiben induló Eb-ezüstérmes Kovács Zsófia, míg a férfiaknál a győri Kardos Botond nyerte meg az egyéni összetettet. A csapatok versenyében a hölgyeknél a Postás SE „A” , a fiúknál a BHSE bizonyult a legjobbnak. A megmérettetés szombaton és vasárnap a szerenkénti döntőkkel folytatódik.

Borkai Zsolt olimpiai bajnok tornász, Győr polgármestere nyitotta meg a Mesterfokú bajnokságot, amelynek az Olimpiai Sportpark adott otthont. Kiemelte, hatalmas megtiszteltetés a városnak, hogy ismét ők rendezhetik a hazai tornasport egyik legrangosabb viadalát.

A férfiak csapatbajnokságát a BHSE nyerte (467.350 pont) a Csorvási Soma, Földes Márton, Kiss Balázs, Rengei Balázs, Vecsernyés Dávid összeállítású csapattal. Mögötte az FTC – Telekom (458.550 pont) és a Győri AC (452.000 pont) végzett. A Mesterfokú bajnokság egyéni összetett versenyén a hazaiak tornásza, Kardos Botond (81.800 pont) diadalmaskodott, mögötte Babos Ádám (FTC-Telekom, 77.400 pont) és Mészáros Krisztofer (Győri AC, 76.000 pont) zárt.

A hölgyeknél, két forduló alapján a Szuper CSB-t a fővárosi Postás SE „A” (300.000 pont) csapata végzett az élen, amely Péter Sára, Al-Salty Dália, Fedorova Yana, Székely Zója, Bácskay Csenge összeállításban szerepelt. Második lett a Dunaferr SE (298.800 pont), harmadik pedig az MTK (291.600) együttese. A Mesterfokú bajnokságon egyéni összetettben a dunaújvárosi Kovács Zsófia győzött (52.200 pont). Az ezüstérmet Fehér Nóra (Győri AC, 52.100 pont), a bronzérmet pedig Böczögő Dorina (MTK Budapest) és Makra Noémi (TC Békéscsaba, 51.300 pont) szerezte meg.

A viadalon az utánpótlás versenyzők is a szerekhez léptek. A legjobb ifjúsági tornászt, mind a fiúknál, mind a lányoknál külön díjazták. A hölgyeknél a Kanyó Éva-kupát az MTK színeiben versenyző Schermann Bianka kapta, amelyet az ismert televíziós személyiség, a Magyar Torna Szövetség egykori elnöke, Kanyó Éva férje, Rózsa György adott át. A fiúknál a Krasznai Lajos-díjat Mészáros Krisztofer vehette át.

A megmérettetés szombaton és vasárnap a szerenkénti döntőkkel folytatódik. A versenyek mindkét napon 11.00 órától kezdődnek a győri Olimpiai Sportparkban.

Mesterfokú bajnokság Rózsa György:
Nagyon meghatott vagyok, hiszen a feleségem Kanyó Éva, akinek az emlékére egy kupát is átadtunk, itt nyerte az életének az első nagy nemzetközi versenyét Győrben. Ez akkor hatalmas dolognak számított, hogy valaki tizenöt és fél évesen egy nemzetközi versenyen diadalmaskodni tud.
Kardos Botond Kardos Botond (Győri AC):
Mindig szívesen jövök ide, most ráadásul nagyon hiányzott már a város, hiszen egész októberben nem voltunk itt. Nagyon örülök ennek az első helyezésnek, hiszen a világbajnokság után egy kicsit leeresztettem, emiatt különösen kedves a szívemnek ez a cím.
Kovács Zsófia Kovács Zsófia (Dunaferr SE):
Nagyon jó érzés visszatérni, hiszen ez volt a vb óta az első hazai verseny. A csapat sikerének is nagyon örülök, mindenki jól tornázott, nagyon egyben voltunk. Ami engem illet, igazából még mindig nem a legerősebb gyakorlataimmal indultam, de ennek ellenére szeretnék jól szerepelni a finálékban.
Kiss Balázs (BHSE):
Tavaly második helyen zártunk, az idei célunk a dobogó legfelső foka volt, amely nagy örömünkre sikerült. A csapat teljesítményével elégedett vagyok, elértük a kitűzött eredményt.
Al-Salty Dália (Postás SE „A”):
A csapattal nagyon elégedett vagyok, hiszen a tavasszal megszerzett első helyet sikerült megtartanunk. Elégedett vagyok a magam, és a többiek teljesítményével egyaránt.