Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Torna Eb: Mészáros lólengésben, Balázs nyújtón döntős; a junior csapat 10.

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2018-08-11 05:15:49

A Balázs Krisztián, Mészáros Krisztofer, Molnár Botond, Tomcsányi Benedek, Vízlendvai Máté összeállítású magyar juniorválogatott a 10. helyen végzett a csapatversenyben a glasgow-i torna Európa-bajnokságon. Mészáros Krisztofer lólengésben, Balázs Krisztián pedig nyújtón jutott be a vasárnapi szerenkénti döntőkbe. Mészáros a 14., Balázs a 15. helyen végzett az egyéni összetett versenyben.

Akárcsak a nőknél, a férfiaknál is a junioroké volt a pénteki versenynap a glasgow-i torna Európa-bajnokságon. Az Vecsernyés Dávid nyújtó fináléjával már csütörtökön biztossá vált, hogy a magyar küldöttség érintett lesz a vasárnapi versenynapon, pénteken pedig az dőlt el, hogy Vecsernyéshez csatlakozik-e valamelyik junior versenyzőnk. A fiataloknál ezen a napon két győztest is hirdettek: a csapatversenyben és egyéni összetettben is már a dobogós helyezésekért vetélkedtek a tornászok.

A Balázs Krisztián, Mészáros Krisztofer, Molnár Botond, Tomcsányi Benedek, Vízlendvai Máté összeállítású magyar válogatott korláton kezdett – Balázs Krisztián 13.300-as pontszámával a szerenkénti állás élmezőnyébe került –, majd nyújtón folytatta. Balázs itt egy remekül kivitelezett gyakorlattal (13.100) az élre is állt.

Talajon Mészáros Krisztofer került a magyarok közül 13 pont fölé, majd következett a lólengés, amelyben Mészárosnak nagy reményei voltak. Jó kivitelezésű gyakorlatával meg is ragadta az esélyt, 13.433 pontot kapott, amely a szerenkénti döntő várományosai közé emelte. Gyűrűn is Mészáros kapta a legmagasabb pontszámot (12.000) a magyarok közül, ugrásban 12.933-13.133 közötti gyakorlatot mutattak be a csapattagok.

Ez két csoport után a 6. helyre pozícionálta a magyar csapatot, Mészáros Krisztofer lólengésben, Balázs Krisztián pedig nyújtón nagyon „döntőre állt.” Ott is maradtak mindketten: Mészáros és Balázs is a 4. helyen kvalifikálta magát a vasárnap délelőtti döntőbe, Balázs korláton harmadik számú tartalék. A szerenkénti finálékat vasárnap 11.00-tól rendezik meg.

Az egyéni összetett versenyt az olasz Nicolo Mozzato nyerte meg, Mészáros a 14., Balázs a 15. helyen zárt. A csapatverseny az oroszok győzelmét hozta, a magyar csapat a 10. helyen végzett a 31 csapat között.

A felnőtt versennyel kapcsolatos hír, hogy Vecsernyés Dávid nyújtófináléját vasárnap 18.30-tól élőben közvetíti a Duna World. A férfi szerenkénti döntőket az m4sport.hu-n lehet végig figyelemmel követni. Vecsernyés a 2. legjobb pontszámmal jutott be a fináléba.

Altorjai Sándor, a Magyar Torna Szövetség főtitkára:
Nyújtón és lovon is finálé, így aztán vasárnap délelőtt és délután is érintettek vagyunk, ami nagy öröm. Őszintén szólva ennél tud többet is a csapat, voltak rontások és bizonytalanságok. Több hiba is volt kézállásos elemekből, és ezekkel súlyos tizedeket lehet veszíteni. Hagytunk ma el pontokat, valószínűleg egy hellyel tudtunk volna előrébb kerülni, a fehéroroszokat be lehetett volna fogni. Fiatal ez a csapat, van, akinek ez volt az első igazán nagy versenye, és egy fiatal tornásznak ez óriási lépcsőfok a karrierjében. Nincs hozzászokva ahhoz, hogy ekkora a csarnok, a közönség, showelemek vannak, és ez szokatlan lehet még nekik. Nem szabad ezért senkit megfeddni, okulni kell az elkövetett hibákból, és a következő versenyen biztosan ennél is jobban fog menni. Azért is küzdöttünk a junior-világbajnokság létesítéséért a tornában, mert ez egy újabb nagyon jó lehetőséget ad a fiataloknak, illetve motiváló erő is nekik, hiszen Eb csak kétévente van, egy versenyző karrierjébe lehet, hogy csak egy fér bele.
Puskás Jenő, utánpótlás szövetségi kapitány:
Összességében elégedett vagyok a csapattal, főleg azzal, hogy két szerenkénti döntőbe is sikerült bejutni. Főleg gyűrűn maradt pontszám a csapatban, mert ott két rontás is volt. Balázs Krisztián korlátgyakorlatában reménykedtünk még, de volt benne egy kis maszatolás, a mezőny pedig rettentően szoros, ez a pontszámokon is meglátszott.Rendkívül nagy a mezőny, sok a jó tornász, csak nagyon precízen végrehajtott, anyagerős gyakorlattal lehetett fináléba kerülni. Az anyagerősség önmagában nem volt elég, kellett a jó kivitel is. A fiúknak szokniuk kellett a nagy csarnokot, a vadonatúj szereket, a pódiumon tornázást. Nagyon jó tanulópénz és tapasztalat volt ez nekünk.