Keleti Ágnes öt olimpiai aranyérme EB-ezüstérmes junior férfi csapat EB-bronzérmes junior női csapat Kocsis Evelin - ritmikus gimnasztika junior EB-bronzérmes Keleti Ágnes 100 éves Férfi csapat EB - hazaérkezés Női csapat EB - hazaérkezés

Torna: Magyar győzelem a női nemzetközi csapatversenyen

Szerző: Kaszala Claudia/matsz - 2018-07-07 19:29:21

A Magyar Torna Szövetség rendezésében lezajlott a női magyar-osztrák-cseh-szlovák csapatverseny, amelynek a budapesti Tornacsarnok adott otthont. A viadalon brillíroztak a magyar tornászhölgyek, ugyanis mind felnőttben, mind juniorban az első pozícióban zártak, továbbá egyéni összetettben az MTK Kupáért is folyt a verseny, a felnőtteknél Fehér Nóra ezüstérmes lett, a junioroknál pedig a dobogó mindhárom fokára magyar versenyző állhatott, Schermann Bianka első, Székely Zója második, Szujó Hanna pedig a harmadik helyen végzett.

A négy nemzet csapattalálkozóján a magyar felnőtt együttest alkotó Böczögő Dorina, Péter Sára, Dévai Boglárka, Fehér Nóra és Makra Noémi összesen 154.400 pontot gyűjtött, amellyel megnyerték a legjobbaknak járó díjat. Az MTK Kupáért zajló egyéni összetett versenyben Fehér Nóra a szlovák Mokosova Barbora után a második helyen zárt 52.500 ponttal.

A juniorok csapatviadalán szintén a magyar hölgyek végeztek az élen 150.750 ponttal, az együttest Schermann Bianka, Székely Zója, Bácskay Csenge, Medved Regina, Szujó Hanna és Purguly Zsuzsanna erősítette. Az MTK Kupa egyéni összetett versenyében Schermann Bianka aranyéremmel gazdagodott (50.700 pont), Székely Zója 49.950 pontot szerzett, amellyel ezüstérmes lett, míg a bronzérem Szujó Hannának jutott (48.650 pontot).

Fehér Nóra:
Az összetett eredményemre büszkébb vagyok, mert úgy volt, hogy csak három szeren indulok, de az edzőmmel úgy gondoltuk, hogy egy egyszerűbb ugrással is megpróbálkozom, és sikerült, a második helyen végeztem. Természetesen a csapat aranynak is nagyon örülök, egyre jobban kezdünk összekovácsolódni, gerendán és felemáskorláton tudom leginkább segíteni a csapatot, az anyagerőm és a kivitel is nagyon sokat fejlődött.
Draskóczy Imre, női szövetségi kapitány:
Sajnos, Kovács Zsófia és Olivia Cimpian nem tudott indulni ezen a versenyen, de azt gondolom, hogy a lányok nagyon szépen összekapták magukat, büszke vagyok rájuk, hogy így tornáztak. Ha továbbra is ezt a teljesítményt hozzák, akkor az egy bíztató jel az Európa-bajnokságra. Makra Noémit külön kiemelném, mert pár napja még derékfájással küzdött, és az, hogy a felemáskorlátját ilyen szépen megcsinálta, az nagyban hozzájárult, hogy a magyar együttes ilyen jól szerepelt. A junioroknál nagyon örülök, hogy Schermann Bianka az élen végzett, Bácskay Csengének pedig minden szeren új feladatot adtunk, és ez volt az első teszt, ahol ki tudtuk próbálni, de azt gondolom, hogy az Európa-bajnokságig szépen be fog érni.